Doel: in dit artikel wordt getoond hoe je een 'cohort' aan een aangeboden opleiding toevoegt in de handmatig opgevoerde aangeboden opleiding in het RIO portaal.
Voor wie: dit artikel is bedoeld voor een medewerker van een POP die handmatig opleidingen in het RIO portaal toevoegt.
Een 'cohort' bevat informatie over de startdatum en de begin- en einddatum van de aanmeldperiode. Zonder een cohort zal de opleiding nooit zichtbaar kunnen worden in STAP.
Selecteer de aangeboden opleiding van de onderwijsaanbieder
Klik op de link 'Aangeboden opleidingen' om de aangeboden opleidingen van de onderwijsaanbieder te selecteren.
Zoek de aangeboden opleiding waarvoor je een cohort wil aanmaken
Voer een deel van een opleidingsnaam in om de aangeboden opleidsing te vinden enm kjlik op de knop 'Zoeken'. Klik op de gevonden opleiding.
Voeg een cohort toe
Klik op de link '+ Cohort toevoegen' om een nieuw cohort aan te maken.

Een aantal gegevens is optioneel. de belangrijkste gegevens worden hier genoemd.
- De cohort-code. Deze moet door de onderwijsaanbieder worden gegenereerd en moet uniek zijn. Dit kan bijvoorbeeld de unieke code uit het cursus systeem zijn van de onderwijs aanbieder.
- Cohortstatus, Deze moet de status 'Open' hebben om zichtbaar te worden in STAP.
- Begin aanmeldperiode. Dit is de datum vanaf waaneer de aanmelding in STAP kan starten.
- Einde aanmeldperiode. Deze datum is optioneel, maar het ligt wel voor de hand om de datum te vullen.
- Kies instroomtype. Kies hier de standaardwaarde' Instroommoment'
- Instroommoment. Dit is de feitelijke startdatum van de opleiding.
- Toestemming vereist voor aanmelding. Dit veld is ook optioneel, maar zeker met opleidingen van de Universiteit ligt het voor de hand dat er sprake is van een bepaald instapniveau. Hiermee kan dus worden aangegeven dat er eerst toestemming gegeven moet worden voordat de student definitief ingeschreven kan worden. Zo kan de onderwijs aanbieder het ingangsniveau bewaken.
- Toelichting verieste toestemming. Hier kan de toestemmingsvoorwaarde worden omschereven.
Voer de opleidingsvorm en de beschikbare plaatsen in

Voer de opleidingsvorm en het aantal beschikbare plaatsen in, en klik op de knop 'Bewaar'. Voer t.b.v. STAP VERPLICHT een einddatum in! Daty is de datum waaop de opleiding wordt beeindigd!!!
Het invoeren van de einddatum bij het COHORT is verplicht, omdat zonder de STAP regeling niet kan worden opgevoerd. DIT VELD IS DUS NIET OPTIONEEL VOOR STAP!!!!!